27. 10. 2022 základy mokrého plstění

Seznámíme se s technikou mokrého plstění ovčí vlny, kdy za pomoci teplé vody a mýdla vytvoříme z česaného rouna soudržný plát. Část použijeme pro výrobu šatiček Zvonečkové víly, jejíž zhotovení bude obsahem druhé lekce. Z druhé části uplstěné plochy vystřihneme podložky pod hrnky. Dále se naučíme, jak z rovné česané vlny udělat vlnu vlnitou, abychom ji mohli používat na vlásky, vousy pro skřítky apod. Na výběr bude bohatá škála barev.

  

11. 11. 2022 zvonečková víla

Seznámíme se s technikou suchého plstění ovčího rouna, kdy nám za pomoci speciální plsticí jehly vyroste v rukou něžné stvoření v podobě víly, které zavěšené v prostoru může zdobit a chránit Vaše domovy. Kdo bude mít zájem, může víle vyrobit i křidélka.

  

25.11.2022 betlém

Vytvoříme si vlastní obraz s vánočním motivem. Na silné podložce z vlněného filcu budeme technikou suchého plstění „malovat“ obrázek o rozměrech 30×30 cm.

  

9. 12. 2022 obal na mobil

Podle velikosti vlastního mobilu si vystřihneme šablonu. Následně podle ní pomocí techniky mokrého plstění vytvoříme obal, který během práce můžeme dekorovat nejrůznějšími motivy. Vhodný vánoční dárek.

Kurzy vede p. Markéta Sikorová

6 dalších produktů ve stejné kategorii: